This site uses cookies to provide services, customise ads and analyse traffic. By using this website you are agreeing to our use of cookies. Learn more

We cross the borders

„Tak trochu jiný“ příběh Leoše Porkerta

Příběh zaměstnance Sambular

Můj celkový pohled na práci řidiče kamionu, kterou dělám, je určitě jiný, nebo alespoň trochu jiný, než-li to mají většinou řidiči kolem mě. Když mne kdysi do Sambularu přijímali, tak jsem paní, která se mnou tehdy pohovor vedla, řekl: „ Jsem trochu jiný a mám to jinak“.

Letadla, těžká technika i vedení lidí

Jsem technicky založený, jako kluk jsem nastoupil na leteckou školu, protože jsem chtěl být pilotem. Bylo to v r. 1981 a kdyby tato vojenská škola nebyla až v Prešově, jistě bych to dokázal a vystudoval. Ale stesk po rodině a zbytečně tvrdý vojenský styl udělal po roce konec. Tak jsme v Ústí nad Labem dostudoval na průmce. V roce 1985 jsem se dostal na vojnu, kde jsem začal jezdit s těžkou technikou, konkrétně s Tatrou 148. Po vojně jsem pak pracoval v Dopravním podniku, stavěl troleje a také jezdil s trolejbusy. Prostě se kolem velkých pohybovadel motám odjakživa. Také jsem dělal 18 let směrového mistra, kde jsem nasbíral velké zkušenosti s vedením lidí.

A proto píšu, že jsem „jiný“. Ježdění s kamionem je můj koníček. Zároveň, v návaznosti na mou životní cestu, dobře chápu, jak náročné je vést lidi. K tomu jsem také týmový hráč a do všeho dám 120 %. Ale taky za to něco očekávám. Proto jsem si, pro mou kariéru řidiče, vybral Sambular.

Příběh zaměstnance Sambular
Příběh zaměstnance Sambular

Zaměstnavatel, který odolá krizím

Sambular je velká firma se silným potenciálem. Je tak silná a velká, že v případě krizí odolá na trhu práce. Je to skvělý zaměstnavatel hlavně proto, že ho vlastní a vede výborný člověk, který se obklopil výbornými lidmi, kteří prostě rozumí oboru.

Nebudeme si nic nalhávat, lidi nejvíce zajímají peníze. Ty jsou v Sambular vždy včas na kontě, a to i v časech krize, za Covidu. Nikdy nebyly problémy. A tak klobouk dolů. Mohl bych vypisovat různé věci, ale pouze kladné. Myslím, že u Sambularu začínám už asi 7. rok? Ani nevím, ale nemám ani jedinou špatnou zkušenost. Proto mám Sambular rád a všude, kde jsem na Sambular tázán, tak chválím. Dispečink funguje perfektně. Autopark je stále nový. 

Čas na rodinu

Z věcí, které pro nás Sambular dělá, mám nejraději společná setkání, třeba před Vánocemi. Také vím o podpoře různých dobročinných projektů a to je skvělé.

Závěrem zopakuji, co jsem řekl úvodem, totiž že to celé mám trochu jinak. Práce mě baví a beru ji spíše jako koníčka. Mám podporu rodiny, především hlavně manželky, které jistě doma občas chybím, ale o to více si vynahrazujeme, když se doma zase všichni setkáme. A to je pro mě zároveň benefit, ten čas strávený s rodinou. 

Příběh zaměstnance Sambular